حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۶
شناسه : 1791
بازدید 376
3

امروز شما ملاحظه كنيد در منطقه‌ ما حوادث گوناگونى در جريان است. از چندين سال پيش تا امروز، دستگاه استكبار، غربِ آسيا را منطقه‌ تاخت‌وتاز خودش قرار داده؛ على‌رغم حضور استكبار در منطقه و فعّاليّتى كه آن‌ها كردند، بيدارى اسلامى به‌وجود آمد؛ و من عرض بكنم بيدارى اسلامى تمام‌شده نيست؛ اين‌جور نيست كه ما خيال […]

ارسال توسط :
پ
پ

امروز شما ملاحظه كنيد در منطقه‌ ما حوادث گوناگونى در جريان است. از چندين سال پيش تا امروز، دستگاه استكبار، غربِ آسيا را منطقه‌ تاخت‌وتاز خودش قرار داده؛ على‌رغم حضور استكبار در منطقه و فعّاليّتى كه آن‌ها كردند، بيدارى اسلامى به‌وجود آمد؛ و من عرض بكنم بيدارى اسلامى تمام‌شده نيست؛ اين‌جور نيست كه ما خيال كنيم كه حالا با حوادثى كه در بعضى از كشورها اتّفاق افتاد، بيدارى اسلامى از بين رفت. بيدارى اسلامى يك حادثه‌ سياسىِ محض نبود كه مثل يك كودتايى، مثل يك جابه‌جايى‌اى يكى بيايد و يكى برود، بعد ديگرى بيايد او را از بين ببرد. بيدارى اسلامى به معناى اين بود كه يك حالت تنبّه و آگاهى و خودباورى با تكيه‌ به اسلام در جوامع اسلامى پديد آمد؛ در شمال آفريقا بر طبق يك اقتضائاتى، در مصر مثلاً يا در تونس يا قبل از اين‌ها در سودان، حوادثى را به‌وجود آورد؛ در جاهاى ديگر هم اين زمينه‌ بالقوّه به‌طور كامل وجود دارد. اين‌جور نيست كه ما فكر كنيم كه بيدارى اسلامى از بين رفته است؛ نه، اين يك واقعيّتى در زير پوست ظاهرى جوامع است. لذا شما مى‌بينيد در كشورى كه ادّعاى گرايش به اسلام مي‌كند، مردم به آن دولتى كه گرايش به اسلام دارد رأى مي‌دهند؛ اين نشانه‌ اقبال به اسلام و توجّه به اسلام است. بنابراين حادثه‌ بيدارى اسلامى يك حادثه‌ بسيار بزرگى است كه وجود داشت؛ على‌رغم استكبار اين حادثه به‌وجود آمد، برخلاف خواسته‌ استكبار بود. و طبيعى است كه از آن طرف هم واكنش وجود دارد؛ امروز ما واكنش جبهه‌ دشمن را داريم مشاهده مي‌كنيم، هم در شرق منطقه‌ ما، يعنى در منطقه‌ پاكستان و افغانستان، تا منتهااليه غرب آسيا، يعنى منطقه‌ سوريّه و لبنان، حوادث وجود دارد. جبهه‌ استكبار ـ كه خب فرد شاخص جبهه‌ استكبار هم دولت ايالات متّحده‌ آمريكا است ـ منافعى براى خودشان در منطقه تعريف كردند با نگاه استكبارى ـ يعنى همان نگاه استعمارى قرن نوزدهمى با شكل جديد ـ و به دنبال اين هستند كه همه‌ مسائل منطقه را با توجّه به اين منافعى كه براى خود تعريف كردند، حل بكنند؛ قضيّه‌ سوريّه هم از همين قبيل است، قضيّه‌ بحرين هم از همين قبيل است. حضور استكبار در اين منطقه، حضور متجاوزانه و زورگويانه و زياده‌خواهانه‌اى است كه هر مقاومتى در مقابل خودش را مي‌خواهد از بين ببرد؛ البتّه تا به حال بحمدالله نتوانستند و نخواهند توانست.
بیانات مقام معظّم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
۱۳۹۲/۶/۱۴

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.