حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
۰۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۸
شناسه : 1300
بازدید 242
6

امروز مسئله‌ فلسطين به بركت بيدارى اسلامى، بار ديگر به يك مسئله‌ اصلى دنياى اسلام تبديل شده است؛ نبايد بگذاريد اين برجستگى و اين امتياز از بين برود و زير توطئه‌ها و ترفندهاى دشمنان مسلمان‌ها و دشمنان امت اسلامى پنهان بماند. مسئله‌ فلسطين يك مسئله‌ اصلى است. در طول زمان، ملت‌ها دولت‌هاى خودشان را با […]

ارسال توسط :
پ
پ


امروز مسئله‌ فلسطين به بركت بيدارى اسلامى، بار ديگر به يك مسئله‌ اصلى دنياى اسلام تبديل شده است؛ نبايد بگذاريد اين برجستگى و اين امتياز از بين برود و زير توطئه‌ها و ترفندهاى دشمنان مسلمان‌ها و دشمنان امت اسلامى پنهان بماند. مسئله‌ فلسطين يك مسئله‌ اصلى است. در طول زمان، ملت‌ها دولت‌هاى خودشان را با موضعگيرى آن‌ها در قضيه‌ فلسطين محك ميزدند. البته فشار استبداد و استكبار و اختناق و زور نمي‌گذاشته است كه خواسته‌ ملت‌ها آشكار شود. امسال در قضاياى روز قدس و راهپيمائى ملت‌هاى منطقه، به كورى چشم صهيونيست‌ها، ملت‌ها توانستند حرف دل خودشان را در اين قضيه بزنند و ان‌شاءاللّه روزبه‌روز بيشتر و گرمتر خواهد شد.
البته دشمن بيكار نمى‌نشيند و بيكار ننشسته است؛ توطئه‌هاى دشمن پيچيده‌تر شده است. مسئولان كشورهاى اسلامى، دولت‌هاى كشورهاى مسلمان، نخبگان – چه نخبگان سياسى، چه نخبگان فرهنگى، چه روشنفكران، چه علماى دين – وظيفه دارند حقيقت را براى ملت‌ها روشن كنند. امروز باز وسيله‌ قديمى‌اى را كه هميشه در دست قدرت‌هاى مستكبر و مستبد به عنوان يك ابزارى براى غلبه‌ بر ملت‌ها بوده، به كار انداخته‌اند و آن، مسئله‌ اختلاف است؛ اختلاف بين سران كشورها، بين دولت‌ها، بين ملت‌ها، با بهانه‌هاى گوناگون. نقشه‌ هميشگى و ماندگار استكبار اين است كه اختلاف بيندازد؛ يا قوميت‌ها و ناسيوناليسم‌گرى‌ها را در ميان ملت‌ها زنده كند؛ اختلافاتى را كه به طور طبيعى در زبان‌ها، در نژادها، در رنگ پوست‌ها، در مذهب‌ها وجود دارد، عمده كند. كار استكبار اين است؛ هميشه همين كار را كرده است. از قديم گفتند: «تفرقه بينداز و حكومت كن». امروز همين نقشه را دارند دنبال ميكنند. ما بايد به خود بيائيم، ما بايد حواس خودمان را جمع كنيم؛ هم دولت‌ها، هم ملت‌ها.
مقام معظّم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.