حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
خفّاش و خورشید
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
شناسه : 7036
بازدید 349
7

این کتاب‌که‌ هم‌ زمان با بزرگداشت سوم خرداد، روز حماسه آزادسازی خرمشهر منتشر شد، به دو موضوع اصلی‌می‌پردازد: بهائیت و روز قدس. منتهی‌ نحوه بررسی این دو موضوع‌ با شیوه‌ های معمولی‌ تا‌ حدودی تفاوت دارد. در این کتاب این هر دو موضوع در ظرف زمانی خود و با ارتباط این موضوعات با جمهوری اسلامی […]

ارسال توسط :
پ
پ

این کتاب‌که‌ هم‌ زمان با بزرگداشت سوم خرداد، روز حماسه آزادسازی خرمشهر منتشر شد، به دو موضوع اصلی‌می‌پردازد: بهائیت و روز قدس. منتهی‌ نحوه بررسی این دو موضوع‌ با شیوه‌ های معمولی‌ تا‌ حدودی تفاوت دارد. در این کتاب این هر دو موضوع در ظرف زمانی خود و با ارتباط این موضوعات با جمهوری اسلامی ایران از یک‌ طرف، و با یهودی‌ ها و صهیونیست‌ ها ـ از طرف دیگر ـ توضیح داده می‌ شود.

قضیّه بهائی‌ ها ـ و قبل از آن بابی‌ ها ـ با مسلمان شدن دو سه هزار یهودی مشهدی در یکصد و هفتاد سال پیش شروع شد که بعد هم در سراسر ایران و با عنوان مسلمان پخش شدند تا وقتی میرزا محمدعلی باب ـ پنج‌ سال پس از مسلمان شدن جهودها ـ‌ ادّعای خود را شروع‌ کرد، این‌ ها عموماً بابی‌ و‌ بعد از علی‌ محمد باب، بهائی شدند تا علاوه بر ایجاد تفرقه و فتنه و فساد، اگر بتوانند بقیه شیعیان ایران را هم بهائی کنند.

در حوالی جنگ جهانی‌ اول که جهودهای صهیونیست، نقشه‌ های عظیمی‌ برای سراسر جهان کشیده بودند، ضمناً با کمک عین‌ الملک هویدا، پدر نخست وزیر سیزده ساله شاه، رضا‌خان قزّاق را که معلوم می‌ شود بهائی و یهودی‌ الاصل بوده انتخاب کرده و او را با کمک انگلیسی‌ ها به تخت شاهی نشاند. در سراسر حکومت پهلوی اول و دوم بهائی‌ ها به همراه جهودها و فراماسونها بر سراسر مملکت سلطه داشتند و قصد نابودی کامل هویت اسلامی ایران را داشته‌ اند.

با رحلت آیت‌ الله بروجردی، در سال‌ ۱۳۴۰ نهضت امام‌خمینی‌ رحمة‌ الله‌ علیه درست در مقابل‌ این توطئه شروع شد و با فداکاری‌ ها و جانبازی‌ های فراوان، الحمدالله به ثمر رسید. ثمری که در واقع مقابله با صهیونیست‌ ها و یهودی‌ ها و نجات دادن اسلام و مسلمانی و ایران از این توطئه خطرناک بود. اما با پیروزی انقلاب اسلامی بلافاصله بخش دوم این حماسه شروع شد.

این‌بار جمهوری‌ اسلامی نوپا و رهبر عظیم‌ الشّأن آن حالت تهاجمی به خود گرفته و با اعلام روز قدس در ششمین ماه پس از ۲۲ بهمن، جبهه اصلی مبارزه سنگر بندی شد.

«روز قدس روز اسلام است؛ روزی است که مستضعفین باید دماغ مستکبرین را به خاک بمالند.»

اما اعلام روز قدس در تابستان سال ۱۳۵۸ و در شرایطی که انقلاب اسلامی به شدت تحت انواع فشارها بود، نشانه درایت و صلابت و شجاعت و دورنگری و قدرت روحی و در مجموع واقعیّت معنوی الهی امام خمینی‌ رحمه‌ الله بود. شناخت ابعاد معانی روز قدس نیز از عواملی است که هر مسلمان ایرانی انقلابی را تجهیز و تشویق می‌ کند که بداند این جمهوری‌ اسلامی، چه نعمت عظیمی است که خداوند منّت آن را بر سر همه ما گذارده است تا ان‌ شاء الله با همه توان در راه حفظ و تقویت آن بکوشیم.

مباحث یاد شده، محور و چکیده دو بخش کتاب خفّاش و خورشید بود که از نظر خوانندگان گذشت.

نویسنده: شمس‌ الدّین رحمانی

ناشر: جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

قطع: رقعی

۹۶ صفحه

چاپ اول: ۱۳۹۱

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.