حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
بیانیه سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
شناسه : 9199
بازدید 176
7
سرزمین فلسطین و قدس شریف، در آینده‌ای نه چندان دور، برای میلیون‌ها نفر از فرزندان خود، بال و آغوش خواهد گشود و آن‌گاه بیرق‌های بلند فتح و ظفر بر بلندای «بحر تا نهر» این سرزمین به اهتزاز درخواهد آمد.
ارسال توسط :
پ
پ

 

بسمه تعالی

به مناسبت روز جهانی قدس ـ رمضان المبارک ۱۴۴۳ ـ اردی‌بهشت ۱۴۰۱

بیانیه سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

اُمّت اسلام و آزادگان جهان، امسال برای چهل و چهارمین سال پیاپی، در شرایطی به استقبال روز جهانی قدس می روند که پس از گذشت بیش از هفت دهه از اشغال فلسطین، آتش شرارتِ اشغالگران نژادپرست یهودی در این سرزمین هم چنان شعله ور است.
میلیون ها فلسطینی هم چنان در کشورهای مختلف جهان آواره و میلیون ها نفر دیگر در خانه و سرزمین اجدادی خود، در حلقه های تنگ محاصره ی یهودی ها، روزگار اسفباری می گذرانند.
فعالان و جوانان فلسطینی همه روزه آماج جوخه‌های ترور و کشتار خون‌آشامان اسرائیلی قرار می گیرند. ساعتی نیست که خانه‌ای آوار و باغستانی تخریب و خون انسانی از خیل کودکان، زنان، مردان و جوانان فلسطینی سنگفرش خانه، خیابان و باغستان نشود. اشغال و انهدام تدریجی آبادی‌ها و خانه‏‌های فلسطینیان، به ویژه در حوالی قدس شریف، با هدف تغییر ساختار جمعیتی و یهودی‌سازی بیت‌المقدس و افزایش و گسترش شهرک های یهودی‌نشین به مسأله‌ای روزمرّه تبدیل شده است.

همه‌‎ی این جنایت‌ها در حالی صورت می‏‏گیرد که قدرت‌ها و دولت‌های جهانی و سازمان‌های بین‌المللی مدعی دموکراسی و حقوق بشر با سکوت مرگبار، این رویدادهای وحشتناک را به نظاره نشسته و حتی بی‌شرمانه از فلسطینیان توقّع دارند که به جای مقاومت و دفاع از عزّت و شرافت انسانی، با گُل و شیرینی از اشغالگران خانه و سرزمین و قاتلان فرزندان خود، استقبال بعمل آورند!

آن سوی دیگر، تکاپوی دسیسه‌‏گرانه‌‏ی عبری- غربی و عربی برای به تسلیم کشاندن فلسطینیان و مشروعیت بخشیدن به اشغالگران صهیونیست، با پادرمیانی دولت‌های اروپایی، آنگلوساکسون و آمریکا و نیز برخی حاکمان خائن و سازشکار بی‌شخصیت عربی، روز به روز در حال افزایش است. بعضی امیران و تاج‌داران خیانتکار عرب، دروازه‌‏های سرزمین خود را به روی صهیونیست‌ها گشوده و منطقه را به جولانگاه دلّالان غارتگر و مأموران سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی صهیونی، تبدیل کرده‌‏اند.
گروه‌های تکفیری تحت فرماندهی و مدیریت سازمان های اطلاعاتی آمریکا (سیا) و اسرائیل (موساد)، در مسیرِ راهبردِ «پیرامونی»ِ صهیونیسم در منطقه و جهان اسلام، نه فقط زیرساخت‏‌های بعضی کشورهای اسلامی، چون سوریه، عراق و یمن را ویران ساخته‌اند که امروز با وحشی‌گری تمام، از طریق عملیات انتحاری، به کشتار مسلمانان دست می‏‏‌زنند.

کیست نداند که اقدام در به شهادت رساندن چند نفر روحانی پاکباخته در خراسان رضوی و در جوار مرقد مطهر امام هشتم و بمب‌گذاری‌های هدفمند در نواحی مختلف افغانستان و به خاک و خون کشیدن کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز و دانشجوی دختر و پسر مظلوم افغانستانی، سرکوب وحشیانه مردم بحرین، تنش ها و بحران‌آفرینی‌های پی در پی در لبنان، جنگ ظالمانه‏‌ی یمن، ایجاد انواع غائله‌ها در کشور عراق و جنایات مستمر اشغالگران یهودی در حریم مسجد الاقصی، تماماً حلقه‌های به هم پیوسته یک تکاپوی توطئه‌گرانه و شیطانی، تحت فرماندهی صهیونیست‌ها است؟
کیست نداند انواع تحریم ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی، چالش آفرینی های پولی و معیشتی و نیز جنگ روانی و تبلیغاتی علیه مردم مقاوم و نجیب ایران اسلامی، از سوی نظام سلطه‏‌ی صهیونی جهان و با کمک و همراهی عناصر خیانتکار و نفوذی داخلی را نیز باید از این زاویه مورد بررسی و ارزیابی قرار داد؟

خدای را سپاس! اگر اُمّت اسلام و کشورهای اسلامی، امروز آماج توطئه‌های سهمگین و محاصره‌ی سنگین شیاطین بزرگ و کوچک تحت فرماندهی صهیونیسم قرار گرفته‌اند، نهال برومند بیداری در بلاد اسلامی روییدن گرفته و جوانه زده است.
امروز به برکت خون شهیدان خطّ مقدّم جبهه‌ی مقاومت اسلامی، به ویژه سرداران بزرگ آن، مثل شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس، سیّد عباس موسوی، دکتر فتحی شقاقی، شیخ احمد یاسین و….  این شجره‌‏‏ی طیّبه به بالندگی و شکوفایی رسیده و آینده‌ی درخشانی را بشارت می‏‌‎دهد.
امروز جوانان شجاع و غیرتمند فلسطینی با الهام از فرامین اسلام و آموزه‌های قرآن، در بزرگراه مقاومت و دفاع از عزّت و شرافتِ انسانی، جان عزیز خویش را در کف گرفته و با عملیات‌های استشهادی پی در پی، سراسر سرزمین‌های اشغالی، از بیت المقدس تا بئرسبع؛ و از اردوگاه های جنین تا الخلیل واز حیفا تا تل آویو، یعنی قلب رژیم جعلی اسرائیل را به لرزه درآورده‌اند.
امروز جوانان رادمردِ فلسطینی، با پشت کردن به سازشکاران و انواع ایسم‌ها، از طریق عملیات‌های حماسی و شگفتی‌ساز خود، نه فقط سران، فرماندهان و کِنِست‌نشینانِ صهیونیست را دچار سردرگمی و سرخوردگی کرده‌اند بلکه شهرک‌نشینانِ مسلّح یهودی را نیز به اختلالات روانی مبتلا ساخته‌اند. امواج مهاجرت معکوس و در واقع فرار یهودیان از فلسطین اشغالی، تنها نمونه‌ای از دستاورد این حماسه‌ی بزرگ است که گویی زنگ زوال اسرائیل را به صدا درآورده است.

افزایش و گسترش استقبال از روز جهانی قدس، این یادگار امام شهیدان و به قول مقام معظم رهبری: «لیلة القدر تاریخ اسلام» و «مطلع الفجر مسلمانان»، به عنوان مبدأ بیداری و بسیج آزادگان و امّت اسلامی، بشارت از آن دارد که به برکت آگاهی، هوشیاری و تکلیف‌مداری مسلمانان و همّت بلندِ مردان جبهه‌‏ی مقاومت و در سایه‌ی نصرت الهی، وعده‌‏ی خدایی در حال تحقّق است

افزایش و گسترش استقبال از روز جهانی قدس، این یادگار امام شهیدان و به قول مقام معظم رهبری: «لیلة القدر تاریخ اسلام» و «مطلع الفجر مسلمانان»، به عنوان مبدأ بیداری و بسیج آزادگان و امّت اسلامی، بشارت از آن دارد که به برکت آگاهی، هوشیاری و تکلیف‌مداری مسلمانان و همّت بلندِ مردان جبهه‌‏ی مقاومت و در سایه‌ی نصرت الهی، وعده‌‏ی خدایی در حال تحقّق است. براساس این وعده و سنّت لایتغیّر نظام هستی، سرزمین فلسطین و قدس شریف، در آینده‌ای نه چندان دور، برای میلیون‌ها نفر از فرزندان خود، بال و آغوش خواهد گشود و آن‌گاه بیرق‌های بلند فتح و ظفر بر بلندای «بحر تا نهر» این سرزمین به اهتزاز درخواهد آمد.

سازمان مردم نهاد جمعیت حامیان آزادی قدس شریف از تمام ملل مسلمان و آزادگان جهان، به ویژه مردم فداکار و مقاوم ایران اسلامی دعوت می‌کند، همچون سال‌های پیش، به تبعیت از رهنمودهای حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) و مقام معظم رهبری، با حضور و مشارکت حماسی خود در راهپیمایی و همایش بزرگ و بین‌المللی روز جهانی قدس، ضمن اعلان خشم انقلابی و انزجار از صهیونیسم و حامیان جهانی، منطقه‌ای و داخلی آن، همبستگی و تجدید میثاق خود با آرمان آزادسازی سراسر فلسطین و رهایی فلسطینیان و حمایت از جبهه‌ی مقاومت آزادی قدس و مسجد الاقصی را به نمایش گذارند.

جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف
۵ اردیبهشت ۱۴۰۱/ ۲۳ رمضان المبارک ۱۴۴۳

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.