حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
۰۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۱
شناسه : 4388
بازدید 145
2

نشریه صهیونیستی ایسرائیل هیوم در چهارم مرداد سال جاری ضمن انتشار مقاله ای با عنوان «بهار اسرائیلی در روابط خارجی» ضمن ابراز شادمانی از تقویت و گسترش ارتباطات مابین اسرائیل و دولت های مختلف در آفریقا، غرب آسیا، اروپا و آمریکا، حیات سیاسی و جغرافیایی اسرائیل را در گرو دوستی و ارتباطات دیپلماتیک و سیاسی […]

ارسال توسط :
پ
پ

نشریه صهیونیستی ایسرائیل هیوم در چهارم مرداد سال جاری ضمن انتشار مقاله ای با عنوان «بهار اسرائیلی در روابط خارجی» ضمن ابراز شادمانی از تقویت و گسترش ارتباطات مابین اسرائیل و دولت های مختلف در آفریقا، غرب آسیا، اروپا و آمریکا، حیات سیاسی و جغرافیایی اسرائیل را در گرو دوستی و ارتباطات دیپلماتیک و سیاسی با دولت های یادشده به خصوص ایالات متحده آمریکا ارزیابی کرد و نوشت:
«خاورمیانه در شرایط هرج و مرج گسترده ای به سر می برد. اروپا در حال تجزیه و آمریکا هم سیر افول خود را طی می کند.»
سلیمان شووال سفیر اسبق اسرائیل در آمریکا و دستیار ویژه بنیامین نتانیاهو، نویسنده ی این مقاله جملات فوق را از یک شخصیت سیاسی مهم در ساختار سیاست خارجی در واشنگتن و یک کارشناس سیاسی معروف آمریکایی در امور غرب آسیا نقل قول کرده است.
سلیمان شووال نویسنده ی مقاله ی یادشده در نشریه اسرائیلی «ایسرائیل هیوم» در ادامه می افزاید:
«واقعیت هایی که ما روی زمین می بینیم نشان می دهد که سخنان این فرد ]مقام آمریکایی[ مبالغه آمیز بوده است، اما اشتباه نیست.
دوستان اروپایی ما می گویند اسرائیل منزوی شده است، اما واقعیت ها عکس آن را نشان می دهد. امضای توافق از سرگیری روابط با ترکیه، سفر مهم نتانیاهو وزیر به آفریقا، نزدیکی با مصر و تقویت روابط با روسیه همگی دلیل بر این مدعا می باشند. آخرین دست آورد هم از سرگیری روابط با غنا است. غنا یک کشور اسلامی در آفریقا می باشد و راه برای برقراری روابط با دیگر کشورها باز است.
تقویت روابط با هند، ژاپن، چین و دیگر کشورهای آسیایی میانه مسأله عادی و پیش پا افتاده ای نیست. علاوه بر آن باید فهرست بلندی از پیشرفت های مثبت در برقراری ارتباط با کشورهایی که اسرائیل با آنها روابط رسمی ندارد را نیز افزود. از ویژگی های این توسعه، ارتباط بخش های زیادی از آن با رویدادهای پیرامونی اسرائیل است.
از این میان می توان به بسترهای مشترک ایجاد شده بین ما ]اسرائیل[ و برخی کشورهای عربی برای مقابله با خطرات ایارن ]…[ اشاره کرد.
کشمکش اسرائیلی ـ فلسطینی دیگر موضوع اصلی و محوری سیاستگزاران جهان عرب سنی نیست ]…[ اسرائیل می تواند از شرایط به وجود آمده جدید در روابط خود با بخشی از جهان عرب برای رسیدن به راه حل های مرحله ای مسأله فلسطین استفاده کند.
در رابطه با اروپا هم امیدواریم که مشکلات روزافزون داخلی آن، سبب شود تا این اتحادیه در اجرایی کردن طرح های بی فایده ای مانند «ابتکار عمل فرانسوی ها» ]به رسمیت شناختن دو دولت فلسطینی و اسرائیلی[ صرف نظر کند و از نابینایی کامل در برابر مشکلات واقعی خاورمیانه که مستقیماً ثبات و امنیت اروپا را تهدید می کند، خارج شود.
درباره ی آمریکا هم باید تاکید کرد که در سایه ی توسعه ی مثبت روابط با دیگر کشورها، از جمله کشورهای نزدیک ]در منطقه و جهان عرب[، در بلندمدت ما هیچ جایگزینی برای روابط خود با ایالات متحده نداریم. صرف نظر از نوع دولتی که در آمریکا بر سر کار باشد، باید تمامی تلاش سیاسی و دیپلماتیک خود را در آینده معطوف آن جا کنیم».
آن چه از مقاله ی دستیار ویژه ی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سفیر اسبق اسرائیل در آمریکا می توان استنباط کرد:
۱- اسرائیل علی رغم برخورداری از ارتباط مفید و خوب سیاسی ـ دیپلماتیک و اقتصادی و … با برخی کشورهای آفریقایی، آسیایی، و حتی منطقه غرب آسیا و جهان عرب و نیز اروپا و ایالات متحده، سرنوشتش به آمریکا و جهان غرب گره خورده است.
۲- اسرائیل به عنوان یک دولت جعلی و نامشروع در میان ملت ها و مردم در میان کشورهای مختلف جهان هیچ مقبولیت و جایگاهی ندارد و نخواهد داشت و خود مقامات و رهبران صهیونی نیز به این مسأله کاملاً واقفند و آن را بزرگترین ضعف و تهدید و آسیب پذیری این رژیم نامشروع و غاصب می دانند.
۳- رهبران و مقامات اسرائیلی به این نتیجه رسیده اند که حکام و دولتمداران جهان عرب در آینده سرنوشت نامعلومی دارند. اتحادیه اروپا (که زمانی با هدف جایگزین مناسب به جای آمریکا در نظر گرفته شده بود) نیز در آینده ای نه چندان دور از هم فرو خواهد پاشید. ایالات متحده آمریکا نیز دیگر نه تنها آن اقتدار سابق را ندارد که در سراشیبی نزول و افول افتاده و سیر این سقوط قابل مشاهده است.
۴- اگرچه رژیم جعلی اسرائیل و اشغالگران مهاجم و غاصب در سرزمین فلسطین در گذشته صرفاً روی جهان غرب به ویژه اروپا و مهم تر از آن آمریکا حساب باز کرده و به آن پیوسته و متکی بوده اند، و امروز نیز چاره ای جز توسل و تکیه به این ریسمان پوسیده ندارند، اما واقعیت این است که ادامه حیات و بقای دولت غاصب اسرائیل با پاره شدن و از بین رفتن این طناب پوسیده و فاسد کاملاً قابل پیش بینی است. به بیان دیگر، نویسنده ی این مقاله و این مقام سیاسی بلندپایه ی اسرائیل ضمن ایجاد دلگرمی کاذب برای شهرک نشینان یهودی و یهودیان سراسر فلسطین اشغالی، به مقامات و رهبران اصلی صهیونیست در عرصه ی برنامه ریزی و سیاستگزاری های راهبردی، به طور تلویحی هشدار داده و اعتراف کرده که زمستان «اسرائیل» عن قریب فراخواهد رسید. و لذا تا پیش از فرارسیدن این فصل، برای چندین میلیون یهودی منتقل شده به فلسطین اشغالی چاره اندیشی کنند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.