حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰
شناسه : 5013
بازدید 135
3

نویسندگان،نخبگان، پژوهشگران و آگاهان مستقل آمریکایی، تنها راه برون رفت از بحرانسیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی در ایالات متحدهآمریکا را، بیداری و مبارزه سیاسی، با حکومت فاسد و فاشیست وابسته به کمپانی های چپاولگر می دانند. آنچنان که زن گاردنرمی نویسد: اگر می خواهیم همه چیزمان را نگه داریم، شاید اول باید آمریکا را ترک […]

ارسال توسط :
پ
پ

نویسندگان،نخبگان، پژوهشگران و آگاهان مستقل آمریکایی، تنها راه برون رفت از بحرانسیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی در ایالات متحدهآمریکا را، بیداری و مبارزه سیاسی، با حکومت فاسد و فاشیست وابسته به کمپانی های چپاولگر می دانند. آنچنان که زن گاردنرمی نویسد:

اگر می خواهیم همه چیزمان را نگه داریم، شاید اول باید آمریکا را ترک کنیم و بعد اقدامات احتیاطی جزو جدایی ناپذیر همه برنامه هایمان باشد. آیا واقعاً می توان کیفرخواستی برای این همه خباثت و دزدی اقتصادی فراهم کرد؟ ولول می گوید: «به نظر نمیرسد بتوان مقصران را مجازات کرد. آیا ما واقعاً می توانیم امیدی به کمک از طرف دیگر ارکان این دولت فاسد داشته باشیم؟ به نظر می رسد باید برای پس گرفتن دولتمان از دست بانک دارها مبارزه کنیم. بقیه استراتژی ها در مقابل حکومت فاشیست و وابسته به شرکت ها، محکوم به شکست است. آیا قبل از اینکه نظم نوین جهانی که هنری کیسینجر وعده اش را داده بود، جزءجزء کشورمان را نابود کند، ما از خواب خرگوشی خود بیدار خواهیم شد»۳۹؟

کریس هجز۴۰نویسنده دیگر آمریکایی، تنها راه باقی مانده و موجود برای نجات مردم آمریکا را از چنگال هیأت حاکمه فاسد و نظام پوسیده متکی و وابسته به صاحبان شرکت های بزرگ غارتگر، قیام و مبارزه بی امان مردم می داند. او معتقد است که نظام سرمایه داری حاکم بر آمریکا غیرقابل علاج و اصلاح است. بنابراین هیچ راهی جز پایان بخشیدن به عمر این نظام، باقی نمانده است. این نویسنده تنها راه چاره را مقاومت، شورش، چالش و قیام در برابر صاحبان قدرت یعنی ثروتمندان و صاحبان شرکت های حاکم بر آمریکا می داند و می نویسد:

[اکنون] زمان اندیشیدن به مقاومت به شیوهای جدید است. کاری که دیگر نه در جهت اصلاح یک سیستم، بلکه در جهت خاتمه دادن به آن باشد […] ما باید به خیابان ها بیاییم، باید تا جایی که می توانیم، سیستم شرکتی را وادار به عقب نشینی کنیم. ما نباید در خودفریبی زندگی کنیم. این نبردی است که زندگی ما را تداوم خواهد بخشید و اگر به مبارزه برخیزیم، حتی با این دورنمای تراژیک، زندگی ارزشمندی برای خود دست و پا خواهیم کرد و به شیوهای دیگر خواهیم زیست۴۱.

و سرانجام دوران انفعال، بیخبری و سردرگمی مردم آمریکا به سر رسید. امواج بیداری، کشورها و مناطق مختلف جهان را یکی پس از دیگری درهم نوردید تا به کانون مرکزی توطئه جهانی و فساد بین المللی، یعنی قلب نظام سرمایه داری رسید.

قیام کم نظیر مردم آمریکا علیه سرمایهداری در ۲۶ شهریور سال جاری (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱)، با شعار «وال استریت را اشغال کنید» و با هدف پایان دادن به سیطره زرسالاران و صاحبان کمپانی های غارتگر بین المللی در ایالات متحده، پایه های قدرت لیبرال دموکراسی شیطان بزرگ را متزلزل کرد.

امروز مردم آمریکا و جهان، وال استریت را کانون توطئه، فساد، جنایت، غارتگری و قتل عام مردم سراسر جهان و نماد شیطان می دانند که فریب کاری، دروغ نیرنگ بازی، تقلب و رباخواری از جمله شیوه و شگردهای آن است.

امروزجنبش ضد والاستریت تحرکات جدیدی را علیه کاندیداهای ریاست جمهوری هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه آغاز کرده و هر دو حزب یاد شده را آلت دست و عروسک خیمه شب بازی صاحبان کارتلها و شرکتهای صهیونیستی حاکم بر آمریکا میداند و شعار «سگ زرد برادر شغال است» را درباره این دو حزب و کاندیداهای مورد حمایت آن ها سر می دهد.

آن ها می گویند که نمایندگان هر دو حزب حقوق بگیر شرکت های یادشده هستند و موضوع انتخابات در ایالات متحده جز یک بازی فرمایشی فریبکارانه از سوی اربابان بین المللی این دو حزب نیست.

اعضا و طرفداران «جنبش وال استریت را اشغال کنید» طی برنامه جدید خود به مردم آمریکا اعلام کرده اند که برای نجات و خلاصی از بحران کنونی باید ریشه بحران را خشکاند و سوزاند. بنابراین تصمیم گرفته اند که در ۲۹ فوریه ۲۰۱۲/ ۱۰ اسفند ۱۳۹۰، در یک حرکت منسجم و هماهنگ برای تسخیر دفاتر شرکت های بزرگ و غارتگر آمریکایی خیز بردارند و حرکت کنند. آنها اعلام کرده اند که این حرکت تاریخی با هدف اعاده حقوق ۹۹ درصد جامعه از ۱ درصد «دزد» و «غارتگر» صورت می گیرد. بنابراین از عموم مردم در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا خواسته اند که با شعار آزادی و عدالت به آن ها ملحق شوند تا مراکز قانون گذاری، و تصمیم گیری کانون اصلی بازار بورس و سهام ایالات متحده را هدف قرار داده و تسخیر کنند.

پاورقی:

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۳۹. همان، به نقل از: http://endthelie.com

۴۰. Chris Hedges، نویسنده و عضو ارشد نیشن انستیتو.

۴۱. همان، شماره نود، به نقل از: www.truthdig.com

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.