حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1210 تعداد نوشته های امروز : 0×
۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۷:۱۹
شناسه : 3651
بازدید 181
2

تجزیه سرزمین سودان دسیسه ای هدفمند که صهیونیستها در آن نقش اصلی را به عهده دارند.به نوشته سرهنگ “موشه فرجی” نویسنده کتاب “نقش موساد در آفریقا” حضور رژیم صهیونیستی در ۳۲ کشور آفریقایی و اجرای بیش از ۶۷ پروژه زیربنایی و۲۸ طرح کشاورزی و از آن مهمتر فعالیت ۳۰۰۰ کارشناس صهیونیستی در این کشورها بستر […]

ارسال توسط :
پ
پ


تجزیه سرزمین سودان دسیسه ای هدفمند که صهیونیستها در آن نقش اصلی را به عهده دارند.به نوشته سرهنگ “موشه فرجی” نویسنده کتاب “نقش موساد در آفریقا” حضور رژیم صهیونیستی در ۳۲ کشور آفریقایی و اجرای بیش از ۶۷ پروژه زیربنایی و۲۸ طرح کشاورزی و از آن مهمتر فعالیت ۳۰۰۰ کارشناس صهیونیستی در این کشورها بستر خوبی را برای اجرای طرح های صهیونیستی در اختیار تل آویو قرار داده است.
رژیم اسرائیل از طریق سه کشورهمسایه سودان یعنی زئیر، اتیوپی و اوگانادا درصدد نفوذ به این کشور برآمد. ماموران موساد در این سه کشور ماموریت یافتند تا تماسهای خود را با رهبران جریانهای جدایی طلب جنوب سودان آغاز کنند.
در میان این ماموران می توان به نام هایی همچون “ایهوئد جبرئیل” که از شخصیتهای بانفوذ یهودی و “شلومو هیلیل” که مرد همه کاره موساد در آدیس آبابا بود و نیز آهارون زئیر فرمانده اسبق نیروی هوایی رژیم صهیونیستی که مامور تاسیس نیروی هوایی اوگانادا شد و روابط بسیار خوبی با عیدی امین دیكتاتور سابق این کشور داشت، اشاره کرد.
علاوه بر ملاقات هایی که ماموران موساد با عبور از مرزهای سودان در داخل خاک این کشور با رهبران جدایی طلب انجام می دادند، ملاقات هایی هم در آدیس آبابا، کامپالا، نایروبی وکینشازا هم ترتیب داده می شد، همه این دیدارها چه در داخل خاک سودان وچه در خارج از آن با کمک برخی رهبران سه کشور همسایه سودان انجام می گرفت.
با آغاز دوره کودتاها در سودان، موساد روابط خود را با شورشیان جنوب سودان هم گسترش داد وتقویت کرد به نحوی که در دوره هرج ومرج بعداز کوتای ژنرال “ابراهیم عبود” این روابط جنبه رسمی به خود گرفت و موساد از طریق مثلث اتیوپی، اوگاندا وزئیر اولین محموله تسلیحاتی اش را تسلیم شورشیان جنوب سودان کرد.
این محموله شامل یک هزار قبضه مسلسل از نوع یوزی، ۵۰ خمپاره انداز ۶۰ میلمتری از نوع سولتام، تعداد زیادی مینهای زمینی از صنایع نظامی رژیم صهیونیستی و۵۰ مسلسل سنگین از نوع براونینگ بود.
با آغاز دهه هفتاد از قرن بیستم تعدادی از مشاوران نظامی صهیونیست هم برای آموزش وکمک به جنبش جدایی طلب جنوب سودان به این منطقه رسیدند ودر امر سامان دادن به شاخه نظامی آنچه که به “جنبش مقاومت جنوب سودان” شهرت یافته کمک شایانی کردند.
نقطه اوج این ارتقا در سال ۱۹۷۳ در دوره زمامداری “جعفر نمیری” به وقوع پیوست. در آن زمان بعد از اعلام آتش بس توسط دولت مرکزی تعداد زیادی از نظامیان سودانی با فرار از واحدهای خود، به شورشیان می پیوستند که مهمترین آنها شورش پایگاه نظامی “اکوبو” در منطقه بالا دست نیل و نیز فرار “الفرد اجوان” به همراه هنگ تحت امر خود به اتیوپی بود که بعد از گفتگو با کارشناسان اسرائیلی مستقر در این کشور متقاعد شد به همراه این واحد به طور کامل به نیروهای شورشی در داخل خاک سودان بازگردد.
شماره خبر :   ۱۱۶۶۸

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.